تبليغات X
وبلاگ بورسیه تحصیلی

موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور سال 97

متقاضیان بورسیه تحصیلی برای اعزام به خارج، گاهی به تنهایی نمی توانند از یک دانشگاه پذیرش بگیرند و به موسسات و شرکت هایی  نیاز دارند تا با توجه به شرایط  و توانایی ها و تمکن مالی داوطلب بتوانند وی را در یافتن بهترین موقعیت  در دانشگاه های مورد تائید و معتبر وزارت علوم یا وزارت بهداشت کمک کنند.به همین علت  موسسات و شرکت های مختلفی با نظارت معاونت بورس و امور دانشجویان خارج تاسیس شده است تا داوطلبان را برای اخذ پذیرش تحصیلی راهنمایی نمایند. کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات ، معاونت بورس و امور دانشجویان خارج ، در آخرین به روز رسانی که در شهریور ماه 97 انجام داده ، لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور را اعلام کرد.

 این لیست مطابق با آخرین بروزرسانی های معاونت بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، آپدیت می شود.

با کلیک بر روی لینک زیر می توانید لیست موسسات مجاز اعزام دانشچو به خارج را دانلود نمایید.

لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو

فلوشیپ فوق دکتری مطالعات اسلامی دانشگاه تورنتو کانادا  2019

فلوشیپ فوق دکتری مطالعات اسلامی دانشگاه تورنتو کانادا سال 2019

شرح بورسیه:

موسسه مطالعات اسلامی دانشگاه تورنتو کانادا مفتخر است اعلام کند برای سال 2019 به دانشجویان بین المللی در رشته مطالعات اسلامیفلوشیپ اهدا می نماید.

موسسه مطالعات اسلامی دانشگاه تورنتو (IIS) برنامه های تحقیقاتی گستردده ای  را برای مطالعه اسلام و مسلمانان فراهم آورده است.

موسسه مطالعات اسلامی دانشگاه تورنتو (IIS)محققان را از رشته های مختلف و دوره های تاریخی مختلف و عقاید مذهبی متفاوت دور هم گردآورده است.

محققان برای شرکت در این دوره باید مدرک معتبر زبان انگلیسی دارا باشند.

مهلت تقاضا:

1  اکتبر 2018 / 9 مهر 97

مقطع بورسیه:

فلوشیپ برای مقطع فوق دکتری به محققان ارایه می شود.

موضوع بورسیه:

این بورسیه برای تحقق در مورد اسلام و مسلمانان می باشد

ارزش بورسیه:

45 هزار دلار کانادا در سال علاوه بر سایر مزایا برای این فلوشیپ در نظر گرفته شده است.

ملیت:

فلوشیپ برای تمامی دانشجویان بین المللی در دسترس است.

محل برگزاری فلوشیپ:

در کشور کانادا این فلوشیپ اهدا می شود.

شرایط لازم:

متقاضیان باید توانایی بالایی در تحلیل بین رشته ای و تحقیقات مستقل و همچنین همکاری تیمی را دارا باشند.

متقاضیانی که رشته تحصیلی آنان علوم انسانی می باشد در اولویت قرار دارند.

متقاضیان باید حداکثر تا 1 ژوئیه مدرک دکتری خود را اخذ کرده باشند.

مدرک زبان انگلیسی:

محققان برای شرکت در این دوره باید توانایی صبحت به زبان انگلیسی را دارا باشند.

روش تقاضا:

تقاضا برای فلوشیپ فوق دکتری مطالعات اسلامی دانشگاه تورنتو به صورت آنلاین می باشد و باید تا قبل از اتمام مهلت تقاضای خود را برای ما ارسال نمایید.

بورسیه کارشناسی ارشد مدیریت آلمان 2018-2019

شرح بورسیه:

دانشکده مدیریت و فناوری اروپا در رشته مدیریت برای مقطع کارشناسی ارشد، بورسیه به دانشجویانی که شایستگی های لازم در زمینه های علمی و رهبری گروه ها را دارا هستند، اهدا می نماید.

هدف از این بورسیه تحصیلی کمک به تحصیل دانشجویان بین المللی است.

ESMT Berlin  یک دانشگاه خصوصی واقع در شهر برلین آلمان است. این دانشگاه توسط 25 شرکت و موسسات جهانی از جمله بوش، KPMG، زیمنس و T-Mobile تاسیس شد.

مهلت تقاضا برای این بورسیه:

همچنان فرصت برای تقاضا این بورسیه وجود دارد.

مقطع بورسیه:

این بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد در دسترس است.

موضوع بورسیه:

موضوع بورسیه کارشناسی ارشد مدیریت می باشد.

ارزش بورسیه:

این بورسیه تا 5 هزار یورو از هزینه های تحصیل را پوشش خواهد داد.

ملیت:

این بورسیه برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.

تعداد بورسیه:

بورسیه به 4نفر تعلق خواهد گرفت

مکان برگزاری بورسیه:

در کشور آلمان این بورسیه اهدا میگردد.

شرایط لازم:

دانشجویان متقاضی این بورسیه، باید شایستگی های لازم را همراه با مدرک GMAT با نمره بالاتر از 700 را کسب کرده باشند

مدرک زبان انگلیسی:

متقاضیان باید مدرک معتبر زبان انگلیسی دارا باشند.

روش تقاضا:

متقاضیان برای اخذ این بورسیه باید فرم اخذ پذیرش را پر کرده و همراه با نمرات GMAT خود و توضیح شایستگی های خود جهت کسب این بورسیه به صورت انلاین برای ما ارسال نمایند.

 

فرم درخواست آنلاین بورسیه

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این بورسیه تحصیلی، به وب سایت دانشگاه مقصد (اینجا) مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمائید.

ارزان ترین شهر های استرالیا برای تحصیل و زندگی دانشجویی کدام شهر ها هستند؟

با توجه به رتبه بندی بهترين شهرهاي دانشجويي جهان در سال ٢٠١٨،هفت شهر از استراليا در ميان ١٠٠ شهر برتر دانشجویی جهان قرار گرفته اند،ما اينجا براي شما لیستی از ارزان ترین شهر های استرالیا برای تحصیل و زندگی دانشجویی انتخاب کرده ایم و به معرفی یک به یک آن ها می پردازیم. توصیه میشه حتما این مطلب رو به صورت کامل بخونید.

1. Melbourne

از بين شهر هاي استراليا شهر ملبورن پنجمين شهر مناسب هست(هزينه ها)ملبورن در ليست كلي رتبه ي١٠٢رو داره با متوسط هزينه٢٣٣٠٠دلار براي مقاطع كارشناسي يعني كم ترين هزينه از بين هفت شهر ديگر استراليا.

اگرچه از لحاظ هزينه هاي زندگي ارزون ترين شهر استراليا نيست.اجاره در نقاط مركزي شهر از جاهاي ديگر بيشتره و ميانگين هزينه دانشگاهRMIT تقريبا١٣٠٠دلار استراليا يا ٩٧٥دلار آمريكاست.هزينه ي خوابگاه در مناطق اطراف شهر مثلا در برانسويك يا باندرا حداقل نصف اين هزينه(٩٧٥$)هست اگرچه بيشتر پولتون براي حمل و نقل صرف ميشه.

2. Canberra

كانبرا شهر مناسب ديگري براي انتخاب كسايي هست كه ميخوان تو استراليا تحصيل كنن و در بين شهر هاي جهان ٩٩امين شهر مناسب هست.

هزينه هاي مقاطع كارشناسي تقريبا ٢٦٤٠٠$آمريكا مي باشد يعني بيشتر از ملبورن،اما هزينه هاي زندگي ارزون تر هستن.

گرچه كه هزينه ي اجاره در چند سال اخير افزايش يافته اما از ملبورن هزينه ي اجاره كم تر هست.

بهترين دانشگاه كانبرا-دانشگاه ملي استراليا-(ANU)حدود هزينه هاي خودش رو در سايت رسمي اين دانشگاه قرار داده كه ميتونين چك كنين.

3.Adelaide

سومين شهر قابل پيشنهاد در جنوب استراليا براي دانشجويان هست؛اگرچه كه متوسط شهريه اين شهر در كشور جزو بالاترين ها هست(٢٥٤٠٠$ در هر سال براي مقاطع زير كارشناسي)،اما هزينه ي زندگي به طور كلي از اون چه كه در ملبورن و سيدني هست كم تره.منطقه اي به نامNumbeo اجاره ش در حال حاضر حدود٤٦ درصد از سيدني پايين تر هست(در مي ٢٠١٨).شما ممكنه كه حداقل ١٣٥دلار استراليا يا ١٠٠دلار آمريكا در هفته براي اجاره در مناطق حومه اي مناسب در شمال شهر،مثل:Brahma و Lodge وRostrevor،پرداخت كنين.

4.Gold coast

رتبه ي اول در استراليا براي استطاعت(مالي)در استراليا مال ايت شهر هست و رتبه ي ٩٣م در جهان.همونطور كه از اسمش پيداست شهر ايده آل و خوبي هست؛

اجاره در اين نقطه ي توريستي تقريبا٤٠درصد پايين تر از سيدني هست و شهريه براي مقاطع كارشناسي حدودا٢٣٦٠٠دلار در سال،كم تر از بسياري از شهراي ديگه ي استراليا در اين سال.

به طور معمول هزينه ها در دانشگاه هاي دولتي(مثل:Griffith)در مقايسه با دانشگاه هاي خصوصي،كم تر هست.

5. Brisbane

در ليست جهاني شهرهاي دانشجويي رتبه ي٢١م قرار دارد.اين شهر با Gold coast جزو ارزان ترین شهر های استرالیا هستن.

همانند Gold coast،محصلان كارشناسي تقريبا٢٣٦٠٠دلار طي يك سال براي دانشگاه ها ميپردازن،هزينه هاي زندگي هم از شهر هاي اصلي استراليا ازرون تر هست،دانشجويان تقريبا٤٠٠دلار استراليا براي هر هفته و با توجه به نرخ دانشگاه Queensland پرداخت ميكنن.

6. شهر هاي ديگر استراليا

سيدني از لحاظ مقرون به صرفه بودن در رتبه ي آخر شهر هاي استراليا رتبه بندي شد اما گروني اون باعث صرف نظر كردن دانشجوها نميشه،از ديدگاه دانشجوها اين شهر رتبه ي١٤رو كسب كرده،شواهد بر اساس يك نظرسنجي از دانشجوها براي خصوصياتي نظير:تحمل،گنجايش،زندگي شبانه،سهولت حمل و نقل،به اين شهر نمره دادن و ١٤ م شد.

شهر ديگري كه در استراليا امسال رتبه آورد شهرPerthبود.

شهريه ي بين المللي دوره ي كارشناسي در اين شهر از سيدني كم تر هست(٢٤٩٠٠$در مقابل٢٦٤٠٠$آمريكا)اما كم تر ساير پنج شهر بالا پيشنهاد شده.

اگر در اين شهر زندگي ميكنين و همچنان با مشكلاتي براي پرداخت هزينه ها مواجه هستين،خدماتي هست كه ميتونين از اونا رايگان استفاده كنين.

بورسیه دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا در مقطع دکترای پیوسته در بسیاری از رشته ها ارائه شده است.

مهلت تقاضا برای بورسیه:

1 نوامبر 2018 / 10 آذر 98

مقطع بورسیه:

بورسیه دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا برای افرادی که خواهان تحصیل به صورت تمام وقت در مقطع دکتری و یا خواهان تحقیقاتی باشند که به تحصیل در مقطع دکتری منجر خواهد شد، در دسترس است.

موضوع بورسیه:

به جز افرادی که مدرک کارشناسی ارشد خود را در یکی از رشته های مدیریت اقتصادی، مدیریت بازرگانی، مهندسی و داروسازی کسب کرده باشند، تمامی افراد حق درخواست برای اخذ این بورسیه را دارا می باشند.

ارزش بورسیه:

ارزش این بورسیه تحصیلی از 175 دلار شروع شده و به 30 هزار دلار می رسد، اما اکثر بورسیه های اعطایی ارزشی معادل 16 هزار دلار خواهند داشت.

تعداد بورسیه:

این بورسیه تحصیلی سالانه به 50 نفر تعلق خواهد گرفت.

ملیت:

این بورسیه برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.

وضعیت زبان انگلیسی متقاضی:

متقاضی باید حداقل های دانشگاه از نظر زبان انگلیسی را دارا باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این بورسیه تحصیلی، به وب سایت دانشگاه مقصد (اینجا) مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمائید.

برای مشاهده شرایط تحصیل و زندگی در کشور کانادا، اینجا را کلیک کنید.

شرایط تحصیل در فرانسه چگونه است؟

به تحصیل در فرانسه فكر ميكنين؟جواب سوالاتتون رو در ليست زير كه شامل نحوه ي پذيرش،فاند گرفتن و تمديد اقامتتون هست پيدا كنين.

براي بدست آوردن ديدي جامع در مورد تحصيلات عاليه در فرانسه(شامل grande ècoleسيستم)ويزاي دانشجويي،هزينه ها،بورسيه و فرصت هاي كار در فرانسه بعد از تحصيلتون اين مطلب رو تا انتها بخونين.

١.تحصيلات عالي در فرانسه چگونه هست؟

علاوه براgrandes ècoles(به سوال دوم براي توضيح اين اصطلاح مراجعه كنين)،فرانسه ٨٣دانشگاه دولتي داره.اين دانشگاه ها دوره هاي جامعي از انواع موضوع ها رو براي تقريبا ٨٠درصد دانشجوهاي سطح سوم تامين ميكنه.فرانسه همچنين واحدهايي از هنر و مكاتب معماري پيشنهاد ميده؛همچنين كالج هاي تخصصي در زمينه هاي:مد،فيلم،مهمانداري،سردبيري و اجراي هنرها و فعاليت هاي اجتماعي وجود داره.بسياري از دانشگاه هاي فرانسه و تامين كننده هاي تحصيلات عالي كه به گروه هايي با عنوانPRESشناخته ميشن،دانشگاه ها،موسسات و مدارس تخصصي رو دور هم جمع كردن.اعضاي هر گروه از PRESمنابع رو با هم به اشتراك ميذارن و هم در تحقيقات و هم در تامين دوره ها با هم همكاري ميكنن البته با رايزني بين تمام اعضا نه فقط با يك موسسه ي خاص.

٢.grande ècoleچيست؟

يكي از عناصر متمايز كننده ي تحصيل در فرانسه سيستم grand ècole هست.تعدادي موسسه ي سرآمد وجود داره كه مشخصه ي موسسات مذكور ،اين ها است:جذب اعضاي محدود،رقابت زياد براي پذيرش و متخصص در يك زمينه ي خاص(اغلب تجارت يا مهندسي،گرچه موسساتي هم هستن كه موضوعات بسياري رو شامل ميشن) و همچنين اين موسسات به داشتن سهم زيادي در تحصيل رهبران سياسي كشور،كارمندان،رهبران تجاري و محققان،مشهور هستن.

٣.چه نوع مداركي رو دانشگاه هاي فرانسه پيشنهاد ميدن؟

با توجه به قرارداد Bologna،فرانسه در سه مقطع دانشجو مي پذيره:كارشناسي(سه سال طول ميكشه) كارشناسي ارشد كه دوسال طول ميكشه و دوره ي دكتري كه تقريبا سه سال طول ميكشه.مقطع ارشد به دو شاخه تقسيم ميشه شاخه ي تحقيقاتي كه مناسب كساني هست ك ميخوان تا دكتري پيش برن و شاخه ي حرفه اي براي كساني  كه ميخوان وارد بازار كار بشن.

٤.چجوري ميتونم براي تحصیل در فرانسه درخواست بدم؟

دانشجوهايي از٣٣كشور(كه در اين سايت ليست شدنcampusfrance.org)لازمه بصورت آنلاين از فرآيندCED كه توسط آژانس دانشگاهي فرانسه تامين شده،اقدام كنن.اين فرآيند شامل فرم درخواست و ويزا هم هست.

دانشجوهاي كشورهاي ديگه بايد مستقيما به موسساتي كه مايل هستند در اونجا تحصيل كنن درخواست بدن،كه جزئيات چگونگي تقاضا در سايت رسمي خود موسسات هست.

٥.آيا من براي تحصيل در فرانسه به ويزا نياز دارم؟

دانشجوهاي كشورهاي اروپايي براي تحصيل در فرانسه به ويزا احتياجي ندارن.

بقيه ي دانشجوها لازمه كه براي ويزا با اجازه ي اقامت درخواست بدن يا از طريق فرآيندCEDاقدام كنن يا حتي به نزديك ترين سفارت فرانسه در منطقه ي خودشون مراجعه كنن.

براي صدور فرم ويزا،مراجع رسمي نياز دارن تا پيشينه ي آكادميك،سطح آمادگي،برنامه هاي تحصيلي،و مهارت در زبان فرانسه رو بررسي كنن.

همچنين از متقاضيان خواسته ميشه تا نشون بدن كه منبع مالي تقريبا معادل٦٧٠دلار آمريكا براي هرماه،كه معادل نرخ پايه ي بورسيه ي دولتي هست رو،دارن.

 تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

 

بیشتر بخوانید:  بورسیه کارشناسی و کارشناسی ارشد، اکثر رشته ها، کشور انگلستان

٦.آيا لازمه كه زبان فرانسه رو حرفه اي بلد باشم؟

اگرچه كه بسياري از برنامه هاي قبل دوره ي كارشناسي به زبان فرانسه هست،كشور واحدهاي بسياري به زبان انگليسي براي تحصيلات ارشد و دكتري،تامين ميكنه.

آژانس دانشجويي دولتي فرانسه، پايگاه هاي قابل جست و جويي از برنامه هاي تدريس انگليسي پيشنهاد داده كه ميتونين دوره هاي مشابه اونا به زبان فرانسه رو هم سرچ كنين.

با توجه به زباني كه برنامه آموزش داده،دانشجوها ممكنه كه ازشون خواسته بشه مدرك حرفه اي در زبان فرانسه يا انگليسي خودشون رو بارگذاري بكنن.

اين شامل كساني هم كه دوره هايي رو قبلا گذروندن و مدرك زبان(انگليسي يا فرانسه)دارن يا آزمون هاي DELF,DALF, IELTS ياTOEFL رو نمره آوردن هست.

٧.هزينه تحصیل در فرانسه چگونه هست؟

دانشگاه هاي دولتي فرانسه نرخ بسيار كم  و مقدار جزئي شارژ رو براي تحصيلات عالي دريافت ميكنن.نرخ ها هرسال به صورت ملي تصويب ميشه و براي دانشجوهاي بومي و بين المللي مشابه هست.

در سال٢٠١٤-٢٠١٥،نرخ سالانه براي برنامه هاي ليسانس ١٨٩.١٠، مقطع ارشد٢٦١.١٠ و براي برنامه هاي دكتري ٣٩٦.١٠ و براي ساير برنامه تحصيلي در فرانسه٦١٥.١٠هست.

نرخ موسسات خصوصي بسيار بالاتر هست،هرچند كه در مقايسه با ساير كشورها متوسط هست.

نرخ هاي خصوصي تقريبا بين٣٠٠٠ تا١٠٠٠٠يورو براي هرسال و براي مدارس تجاري ممكنه به ٣٠٠٠٠يورو هم برسه.

٨.هزينه ي زندگي در فرانسه چقدره؟

همونطور كه ممكنه پيش بيني كنين،هزينه هاي زندگي در پاريس از بقيه ي جاها بيشتر هست.دانشگاه فرانسه بودجه اي معادل١٠٠٠يورو در ماه رو براي دانشجوهاي پاريس و ٨٠٠يورو براي اونايي كه درشهرهاي ديگه هستن،توصيه ميكنه

٩.همزمان كه درس ميخونم ميتونم در فرانسه كار كنم؟

دانشجوهاي اروپايي و سوئيسي براي كار كردن در طول تحصيل محدوديتي ندارن،بقيه ي دانشجوها ميتونن تا٩٦٥ساعت در سال كاركنن(معادل ٦٠درصد يك سال كامل كاري)اين يكي از مجوزهايي هست كه در ويزاي اقامت اونا ثبت شده.ساعات كارآموزيي كه به عنوان قسمتي از برنامه درسي هست،حساب نميشه.

١٠.آيا من ميتونم براي تحصيل در فرانسه بورسيه بگيرم؟

دانشجويان بين المللي با استعداد قادرند كه از صندوق برنامه هاي بورسيه ي ايفل فاند بگيرن.اين صندوق مبلغي معادل١١٨١يورو هرماه براي١٢يا٣٦ماه تحصيل در مقطع ارشد و١١٤٠يورو هرماه براي حداكثر١٠ماه تحصيل در مقطع دكتري تامين ميكنه.

انتخاب هاي ديگري كه براي دانشجوهاي بين المللي وجود داره:برنامه يErasmus،پاداش از دانشگاه هاي شخصي،و فاند هاي موجود توسط كنسولگري هاي محلي مرتبط با آژانس هاي تحقيقاتي مثل(CNES)national de la recherche scientifique)

دانشجوهاي دكتري ميتونن براي تعهدنامع دكتري درخواست بدن،كه به اين معناست:اونا به طور قانوني به عنوان كارمند دانشگاه انتخاب ميشن براي تدريس و تحقيقشون حقوق دريافت ميكنن.قرداد ها براي سه سال هست:حداقل حقوق هرماه١٦٨٥يورو.

١١.آيا من ميتونم بعد از فارغ التحصيلي در فرانسه كاركنم؟

براي موندن و كار كردن در فرانسه،لازمه شما وضعيت اقامت خودتون رو تغيير بدين و اين تغيير زماني توسط اداره ي محلي زماني انجام ميشه كه پيشنهاد استخدامي دريافت و قبول شده باشه.همچنين دانشجوهاي بين المللي ميتونن ويزاي اقامتشون رو براي يك سال تمديد كنن.در طول اين زمان اونا ميتونن تا٦٠درصد يك هفته ي قانوني بدون درخواست تغيير وضعيت كار كنن مگر اينكه درآمد اونا تا١٥٠درصد حداقلي افزايش پيداكنه(٩.٦١يورو براي هرساعت در ژانويه٢٠١٥)اگر وضعيت اينجوري باشه اونا بايد براي استخدامي تمام وقت درخواست بدن.

تحصیل در دانشگاه هاي آلمان

 • تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

دانشگاه هاي آلمان نه تنها ميراث و تاريخچه غني اي دارن بلكه از جايگاه علمي مناسب و ابتكار خوبي هم برخوردارن.در طول چند دهه ي اخير،آلمان به عنوان مقصد جذابي براي تحصيلات عالي بين دانشجوها در سرتاسر جهان،انتخاب شده.بعد از موافقت نامه بلنگا(موافقت نامه اي درباره ي استاندارد هاي تحصيلي بين كشوراي اروپايي)آلمان علاقه ي وافري به بين المللي كردن تحصيلات خودش نشون داد.

اين كشور سيستم تحصيلي اش رو با مدل تحصيلات عالي اروپايي منطبق كرد و ديپلم هاي خاص مخصوص كشور آلمان(در مقاطع مختلف)با مدرك كارشناسي و كارشناسي ارشد اروپا جا به جا شدن.آلمان همچنين يك سيستم پذيرفته شده توسط دانشگاه هاي اروپايي رو معرفي كرد كه اجازه مقايسه ي دوره هاي تحصيلي و نتايج رو ميداد. طبق گفته ي جين اشلس؛رئيس شركت بين المللي  تبادل دانشجوها:بين المللي سازي جايگاه بالايي در بين تبليغات دانشگاه هاي آلماني داره.ارسال دانشجو به كشورهاي ديگه مثل استقبال از دانشجوهاي بقيه ي ملل ارزشمند هست و تشويق ميشه.

برنامه هاي تحصيلي آلمان

با٣٥٥تامين كننده ي تحصيلات عالي كه در١٦٥منطقه ي آلمان بيش از١٠٠٠٠دوره ي تحصيلي رو پشنهاد ميكنن، براي دانشجوهاي بين المللي انتخاب هاي بسياري رو تامين ميكنن.براي كمك  بيشتر به دانشجوهاي علاقه مند بين انتخاب هاي بسيار،CHEهم رتبه ي موسسه هاي آلمان رو از سال١٩٩٨تعيين ميكنه،همچين جديدا شروع به بين المللي كردن رتبه هاي كرده(مقايسه در سطح بين المللي) كه در دسترس متقاضيان و بازيگران عرصه تحصيلي هم هست.همچينن تاكيد بسياري بر رشد تحقيقات برتر هم دارن.دولت مردان آلمان با اهداف عالي،پيشقدم ارائه فاند به موسسه هاي تحصيلي به منظور تشويق تحقيقات چشمگير بين المللي هدايت شده توسط آلمان هست.همچنين دربرگيرنده ي ارائه ي فاند به نه دانشگاه در آلمان هست كه در حال ارتقاي مفهوم تحقيق و پژوهش هستن.

مدرك و فرم ويزا

دو نوع ويزا براي دانشجوها در دسترس هست.كسايي كه براي مدت كوتاهي ميان به ويزاي شنگن نياز دارن كه حداكثر سه ماه در هر شش ماه هست.براي مدت زياد،مثلا برنامه هاي كارشناسي و دكترا،دانشجوها به ويزاي تحصيلي بين المللي نيازمندن.دارندگان پاسپورت هاي EU به ويزاي خاصي احتياج ندارن.پاسپورت هاي دوره هاي يادگيري زبان،انتخاب راحتي براي كسايي كه فقط ميخوان زبان يادبگيرن هست گرچه اين ويزا فقط براي مدتي كه دوره هست اعتبار داره. دانشجوها بعد از تكميل دوره ي تحصيليشون اجازه ي كار كردن دارن.

هزینه های زندگی در آلمان

سرويس مشاغل دانشگاه ها و تعداد روز افزون سازمان هاي شغلي پيشنهادي در آلمان،دانشجوهارو در پيدا كردن فرصت هاي شغلي متناسب با مدركشون،حمايت ميكنه.به نقل از ماريتا فارمن،استاد دانشگاه هدلبرگ. فارغ التحصيلان ميتونن اقامت خودشون رو تا١٢ماه افزايش بدن تا در آلمان شغل پيداكنن.آلمان مكان جذابي براي درس خوندن به خاطر هزينه هاي كمش در مقايسه با ساير كشورا هست و درواقع دانشجوهاي بين المللي به طور كل بيشتر از دانشجوهاي بومي خود كشور پول پرداخت نميكنن.مثلا مخارج پرداختي براي دانشگاه هدلبرگ در هر نيم سال تحصيلي ٥٠٠يورو و هزينه ي اجتماعي و درآمد هم١٠٦.٥٠يورو در هر نيم سال تحصيلي هست.

هزينه ي زندگي در آلمان شبيه به زندگي در هر كشور اروپايي ديگه هست،و دانشجوهاي بين المللي بايد براي پرداخت هزينه اي بين٦٢٥تا٦٧٥يورو در ماه آماده باشن. بيشتر اين هزينه صرف خوابگاه ميشه.

توصيه ميشه كه دانشجوهاي بين المللي قبلا مسئله ي خوابگاهشون رو با دانشگاه حل كنن و اونو رزرو كنن يا جايي نزديك دانشگاه پيداكنن.

همچنين دانشجوها براي ذخيره بيشتر پول ميتونن با بقيه هم خونه بشن.

تعداي از بورسيه هاي در دسترس براي دانشجوهاي بين المللي هست كه براي جزئيات بيشتر ميتونين به سايت خدمات تبادل تحصيلي آلمانDAADمراجعه كنين.

اشلس نقل ميكنه:طرح هاي متنوعي براي بورسيه هم دانشجوهاي بومي و هم دانشجوهاي كشوراي ديگه هست مثل طرح وام باگف.

آخرين طرح بورسيه،طرحي به نامDeutschland-Stipendium هست كه همه ي دانشجوها ميتونن درخواست بدن.

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

مهارت هاي زبان آلماني

در سطوح پايه،دانشجوهايي كه براي تحصيل ميان آلمان بايد از لحاظDaFتست(آزمون زبان آلمان به عنوان زبان خارجي دوم)ياDSHكه مخفف آزمون زبان آلماني براي ورود به دانشگاه هست، مشخص بشن.درحالي كه بيشتر دوره هاي تحصيلي به زبان آلماني تدريس ميشه،بسياري از برنامه ها و تحقيقات دكترا و ارشد به زبان انگليسي هست.يكي از استادان دانشگاه آلمان ميگه:براي دانشجوهاي ارشد و فارغ التحصيل، زبان مسئله ي مشكلي نيست.

بيشتر از٢٠دوره از كارشناسي ارشد ما كاملا با زبان انگليسي برگزار شده و ٢٧دوره ي كارشناسي و ارشد ديگه تا حدودي به زبان انگليسي بوده.

هرچند سطح پايه اي از زبان به زندگي آرام تري در آلمان كمك ميكنه.

دانشجوهايي كه به هدلبرگ ميان بايد اينو در ذهن داشته باشن كه حتي با وجود برگزاري تعدادي كلاس به زبان انگليسي در آلمان،تخصص در زبان آلماني گاهي اوقات اجتناب ناپذيره و به طور كل تجربه ي زندگي در آلمان با يادگيري زبان اون كشور پربارتر ميشه.

سيستم تحصيلات عالي آلمان

سيستم تحصيلات عالي آلمان به سه دسته تقسيم ميشه:دانشگاه ها،دانشگاه هاي علمي كاربردي،و كالج هاي هنر،فيلم و موسيقي.

-دانشگاه ها به موضوعاتي نظير موضوعات زير توجه دارند:بيولوژي،فلسفه،و حقوق.

-دانشگاه هاي علمي كاربردي به برنامه هايي كه به آماده كردن دانشجوها براي صنايع ميپردازن،توجه داره.اين برنامه منطق با خواست هاي تجاري  و توجه به تمرينات عملي هست.

-كالج هاي هنر،فيلم و موسيقي دانشجوهارو براي حرفه اي خلاق و خوب در هنر،ساخت فيلم و رقص و توليد و كارگرداني آماده ميكنه.

يك سال تحصيلي در آلمان به دو دوره ي تحصيلي تقسيم ميشه:دوره ي زمستاني در سپتامبر شروع ميشه در حالي كه دوره تابستاني در آوريل شروع ميشه.مهلت فارغ التحصيلي در هريك از موسسات تحصيلي آلمان متفاوت هست بنابراين دانشجوهاي بين المللي توصيه ميشن كه به برنامه هاي مخصوص مطالعاتي خودشون براي جزئيات بيشتر مراجعه كنن.

دوره هاي فارغ التحصيلي رايج

آلمان به برنامه هاي با پايه تحقيقاتي مشهور هست و دانشجوهاي بين المللي علاقه مند به موضوعات مختلف رو جذب ميكنه.براي مثال در يكي از دانشگاه هاي آلمان به نامTechnische،بيشتر از٢٠درصد دانشجوهاي بين المللي براي تحصيل در مقطع دكترا و ارشد ميان.مشهورترين برنامه هاي ارشد شامل مديريت زمين و تصرف آن و مهندسي كامپيوتر هست.در حالي كه دانشگاه هدلبرگ شهرت قابل تمايزي در رشته ي هاي پزشكي داره،علوم زندگي و قوانين اونجا هم بسياري از متقاضيان و دانشجوهاي بين المللي رو جذب اين رشته هاي خاص ميكنه.

در دانشگاه لودينگ مكسي ميليانز مونيخ،دانشجوهاي بين المللي جذب دانشكده ي مطالعات فرهنگي ميشن كه شامل زير گزينه هايي براي رشته هاي پزشكي،حقوق،اقتصاد و دستياري تجاري ميشن.

بدون شك سيستم تحصيلات عالي آلماني براي دانشجوهاي بين المللي انتخاب هاي زيادي رو تامين ميكنه.

شرایط دریافت بورسیه کارشناسی ارشد چیست؟

 • توسط سینا
 • ۱۶:۱۳ شهریور ۲۷, ۱۳۹۷
 • ۹ بازدید
 •  ۰

بورسیه کارشناسی ارشد

دانشگاه های کشورهای مختلف اروپایی، آمریکایی، کانادایی و استرالیایی به چه افرادی بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد اعطا می کنند؟ شرایط و فاکتورهای دانشگاه های معتبر برای اعطای بورسیه کارشناسی ارشد چیست؟

امروز ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برخلاف آنچه که در گذشته وجود داشت، امری کاملا بدیهی بوده و بسیاری از دانشجویانی که مقطع کارشناسی خود را به پایان رسانده اند، علاقه مندند تا با اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود، شرایط را برای ورود به بازار کار بیش از پیش مهیا کنند. علاوه بر آن، دانشگاه های مختلف جهان، بورسیه کارشناسی ارشد را به تعداد به نسبت بالاتر و در رشته های متنوع ارائه می دهند که این خود دلیلی است برای اشتیاق بیشتر دانشجویان بین المللی برای اخذ این بورسیه های تحصیلی. به دلیل همین اشتیاق بالاست که تعداد متقاضیان بورسیه کارشناسی ارشد بالا رفته و رقابت شدیدی بین دانشجویان مختلف شکل می گیرد. بدیهی است که کسی در این رقابت برتر است که با شرایط و معیارهای دانشگاه های مختلف برای پذیرش دانشجویان، آشنایی بیشتری داشته باشد.

بیشتر متقاضیان تحصیل در خارج از کشور تصور می‌کنند با هر شرایطی می‌توان بورسیه‌ کارشناسی ارشد کشورهای مختلف را دریافت کرد اما چنین نیست و معیارهای گوناگونی وجود دارد که بسته به دانشگاه و رشته ای که قرار است در آن تحصیل شود، این فاکتورها نیز تغییر می کنند. به طور کلی اما، معیارهایی ثابت وجود دارندکه شانس افراد را برای اخذ بورسیه کارشناسی ارشد افزایش می دهند که عبارت اند از:

 1. داشتن معدل بالا در مقطع کارشناسی
 2. دارا بودن مقالات ISI و ISC‌ (این شرط به هیچ عنوان ضروری نیست، اما افرادی که در دوره کارشناسی مقاله ای معتبر را به چاپ رسانده باشند، شانس بسیاری بالایی برای دریافت بورسیه کارشناسی ارشد خواهند داشت.)
 3. داشتن مدرک زبان آیلتس (حداقل ۶) یا تافل (حداقل ۸۰)
 4. شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی
 5. داشتن توصیه‌نامه‌های قوی از اساتید مطرح در رشته مدنظر
 6. ارائه پروپوزال و انگیزه نامه هایی ابتکاری و با ایده های جدید

بورسیه تحصیلی دکتری 

روه تحقیقاتی DAAD  بورسیه تحصیلی پژوهشگران دکتری را در رشته های  ناوبری رباتیک  رایانه  ، ژئوانارکتیک، تکنیک های فیلتر سازی ارایه می کند. این بورسیه برای دانشجویان بین المللی در دسترس می باشد

دانشگاه لایبنیتس متخصص حمایت از طیف گسترده ای از موضوعات، شامل مهندسی ،علوم طبیعی، معماری ، برنامه ریزی محیطی، حقوق، اقتصاد ،علوم اجتماعی و انسانی است

شرح بورسیه تحصیلی:

مهلت ۵اکتبر ۲۰۱۸ / ۱۳ مهر ۹۷

مقطع بورسیه:

این بورسیه برای مقطع دکتری در دسترس است.

موصوع بورسیه:

ناوبری روباتیک ،دیدگاه کامپیوتری ژئوانارکتیک، تکنیک های فیلترینگ

ارزش بورسیه:

ماهانه ۱۲۰۰۰یورو به اضافه هزینه های سفر، بیمه ،کمک هزینه تحصیلی تحقیقی و در صورت لزوم اجاره یا کمک هزینه های زندگی

ملیت:

برای همه دانشجویان بین المللی

شرایط لازم:

دانشگاه لایبنیتس به دنبال متقاضیان بین المللی با انگیزه بسیاز قوی با مدرک فوق لیسانس در رشته های زمین شناسی ژئوانارکتیک، رباتیک فناوری اطلاعات کامپیوتر رياضيات کاربردی و تسلط به زبان انگليسي و علاقمند به یادگیری زبان آلمانی است.

روش درخواست:

لطفا درخواست خود را به زبان انگلیسی یا آلمانی بصورت پی دی اف تا تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۱۸ به آدرس زیر ارسال کنید.

Icsens at ife.uni Hannover.de

مدارک مورد نیاز:

رزومه مدارک تحصیلی (گواهی نامه ها رونویسی مدارک bcsوmcs ) یا معادل آن در زبان های انگلیسی و یا آلمانی

دو توصیه نامه از موسسات خانه (daad)

یک نامه تحقیقاتی در یک صفحه نشان دهنده علاقه خاص شما به RTG . باتوجه به علاقه شخصی و نقاط قوت نسبت به یک موصوع خاص دکتری و بیانگر ایده های تحقیق اولیه در مورد این موضوع.

توصیه هایی برای مصاحبه پذیرش بورسیه

يك مصاحبه ي پذيرش بورسیه خوب براي فرم شما خيلي ضروري هست.

اين فرصت مناسبي هست به اين منظور كه اطلاعات جانبي اي رو  كه در برگه نميشه ارائه داد در اونجا با تاثير گذاري خاصي ارائه بدين.

اما براي خيلي ها مصاحبه يك منبع استرس قوي هست!استرس تون رو با فكر كردن و دنبال كردن اين روش هاي پيشنهادي توسط يك متخصص در امر بورسيه،كنترل كنين تا بتونین مصاحبه پذیرش خوبی داشته باشین.

مصاحبه پذیرش يك مكالمه هست.

براي اين كه در مصاحبه  راحت باشين،اون رو يك مكالمه و گفت و گو در نظر بگيرين نه يك تست.مصاحبه كننده ها اون جا هستن كه از شما چيزي ياد بگيرن.

مصاحبه رو به عنوان يك فرصت براي توصيف اهداف،برنامه ها و نگراني هاتون در حيطه اي كه تجربه دارين درنظربگيرين.

آمادگي لازم رو داشته باشيد.

شما ميتونين سطح اضطراب تون رو كاهش بدين و تجربه تون رو با پيش بيني كردن سوالات محتمل،افزايش بدين.

آماده باشين تا درمورد مسائل زير صحبت كنيد:

-زمينه قبلي خودتون شامل:تاريخچه ي تحصيلي،تجربه ي كاري و پيشينه ي خانوادگي.

-دستاورداي تحصيلي خودتون شامل:رتبه كلاسي.ميانگين معدلتون،جايزه هايي كه برنده شدين يا پروژه هايي كه داشتين(نمايشگاه هاي علمي،مناظرات رقابتي و…)

-اهداف آينده تون شامل:اهداف تحصيلي و حرفه اي.

-سرگرمي ها و علايقتون شامل:فعاليت هاي خارج از برنامه،مهارت ها،مشاغل و…

-وضعيت مالي و نيازهاتون شامل:درآمد،پس انداز،حمايت مالي خانواده،سطح نيازهاي مالي،هزينه هاي پيش رو.

اطلاعات در مورد منابع مالي خودتون خصوصا زماني كه بورسيه براساس نياز هاي شماهست،بسيار مهم خواهد بود.

-ساختار ارزشي و شخصي خودتون:چيزايي  كه باور دارين در زندگي براي شما مهم هست.اطلاعات درباره ي ساختار ارزشي خودتون به مصاحبه گر كمك ميكنه كه مشخص كنه شما براي چه قسمتي از برنامه هاي سازماني يا تحصيلي اونا مناسب هستين.

نكات پايه و اساسي رو فراموش نكنين.

براي اين كه مصاحبه تون به آرومي پيش بره:به موقع باشين.زمان و مكان مصاحبه رو قبل از ترك خونه چك كنين.

لباس مناسب بپوشين.لباس هاي متناسب و تقريبا رسمي انتخاب كنين؛لباس هاي اندازه،پيرهن يا ژاكت براي آقايون،پيرهن،دامن يا كت و شلوار براي خانم ها(متناسب با عرف رسمي هر كشور)

هرگز شلوار جين و تي شرت براي مصاحبه نپوشين.

تاثير اوليه ي خوبي بذارين.وقتي كه مصاحبه گر رو ميبينيد،خودتون رو معرفي كنين،ارتباط چشمي برقرار كنين و با قدرت دست بدين.

صادقانه و مفيد ومختصر به سوالات پاسخ بدين.

تلاش كنين كه افكارتون رو سريع جمع بندي كنين.مصاحبه گر ها اگر مايل باشن بيشتر بدونن،سوالات پيگيرانه ميپرسن.چندتا سوال براي پرسيدن از مصاحبه گر آماده داشته باشين؛اين سوال ها رو از قبل،از طريق جست و جو كردن درمورد سازمان حامي،دانشگاه يا كمپاني مرتبط تهيه كنين.

براي تصريح كردن اطلاعات اساسي فرم پذيرشتون آماده باشين.فرم تون رو قبل از مصاحبه براي يادآوري مرور كنين.

منفي فكر نكنين.مصاحبه گرا براي افرادي كه شرايط سخت رو به عنوان چالش در نظر ميگيرن،بسيار ارزش قائلن.